ekoserwis logoO rynku odpadów w Polsce, nowych inwestycjach i planach na przyszłość rozmawiamy z Małgorzatą Lohner, Prezes Zarządu Eko Serwis Sp. z o.o.

 


Jak Pani ocenia dzisiejszy rynek odpadów w Polsce?

Jest on skomplikowany, a z uwagi na niekorzystne przepisy, wymusza na nas podejmowanie ryzykownych decyzji. Stawia się przed nami duże wymagania i aby im sprostać i być w czołówce branży, trzeba przede wszystkim ciągle się rozwijać, a co najważniejsze inwestować, także w kompetencje pracowników. Dlatego uczestniczymy w licznych szkoleniach, konferencjach i targach. W czerwcu br. weźmiemy udział w targach branżowych organizowanych w Stuttgarcie w Niemczech, naszym celem jest pozyskanie nowych technologii przetwarzania odpadów, a także partnerów do współpracy również na rynku zagranicznym.

 

Państwa firma działa na rynku od ponad 10 lat, jak Pani zdaniem zmienił się on w Polsce w tym czasie?

Zmienił się znacząco. Przed firmami generującymi odpady stawiane są nowe wymagania, zatem i one mają od nas coraz większe oczekiwania, to z kolei zmusza nas do dynamicznego rozwoju i inwestowania m.in. w nowoczesny sprzęt oraz tworzenia większych możliwości związanych z zaawansowaną gospodarką odpadami.

 Ekoserwis zbiorniki

 

Jakie konkretnie usługi Państwo świadczą i do kogo skierowana jest oferta?

Eko Serwis zajmuje się m.in. odbiorem i transportem odpadów przemysłowych, czyszczeniem separatorów, zbiorników biogazowych, itp. (Referencje na naszej stronie internetowej). Oferta naszej firmy skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy wytwarzają różnego rodzaju odpady przemysłowe.

 

Stawia Pani akcent na ciągły rozwój firmy. Jakie planowane są inwestycje w najbliższym czasie?

Tak to prawda, dlatego pod koniec 2017 roku nasza firma zakupiła grunt na Dolnym Śląsku pod nową inwestycję. Obecnie jesteśmy na etapie przeprowadzania konsultacji społecznych. Na tym terenie planujemy wybudować oczyszczalnię ścieków oraz utylizować ciężkie odpady przemysłowe. Wierzymy, że plany te uda się zrealizować.

 

Eko Serwis jest dwukrotnym Laureatem Programu Najwyższa Jakość QI, co oznacza dla Państwa to wyróżnienie?

Otwiera przed nami kolejne drzwi na rynku odpadowym. Sprawia, że prestiż naszej firmy wzrasta, wzbudza zaufanie wśród przedsiębiorców, którzy są naszymi potencjalnymi klientami. Certyfikat Najwyższa Jakość QI umożliwia nam również uczestnictwo w wielu, często większych przedsięwzięciach, niż dotychczas, które wymagają referencji bądź certyfikatów. Nie ukrywam, że ciągle zapraszani jesteśmy do kolejnych nominacji - nagród z różnych sektorów,  które dostrzegają wyjątkową działalność naszej Spółki.

 

Rozmawiał Michał Gryt