Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o. to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w swojej branży na polskim rynku. W jej ofercie znajdują się leki Rx i OTC (bez recepty), suplementy diety oraz dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego.  

  

Leki spółki produkowane są w nowoczesnej fabryce w Zakroczymiu  i wykorzystywane są w wielu obszarach terapeutycznych, m.in. w kardiologii, gastroenterologii,  psychiatrii, urologii, pulmonologii i alergologii.

 

Zakład produkcyjny wytwarza nowoczesne preparaty, które spełniają rygorystyczne wymogi jakościowe obowiązujące w Unii Europejskiej. W zachowaniu wysokich norm jakości pomaga, zlokalizowane w fabryce, wysokiej klasy laboratorium i zespół wykwalifikowanych pracowników.

Metody wytwarzania preparatów spełniają wszystkie wymogi Good Manufacturing Practice (GMP), a produkty do badań klinicznych wytwarzane są zgodnie z wytycznymi Good Laboratory Practice (GLP). Firma na bieżąco rozbudowuje zaplecze produkcyjne, konsekwentnie wdrażając najnowsze technologie produkcji leków.

 

    Do znanych marek produkowanych przez firmę, takich jak np.: leki OTC Melatonina LEK-AM czy Maglek B6, należą także suplementy diety z serii NervoCalm. To produkty, stworzone z myślą o osobach, które narażone są na długotrwały lub okresowy stres, ale ze względu na prowadzony tryb życia muszą w tym czasie normalnie funkcjonować.


    Lekam foto
    

Dzięki specjalnie dobranym, dziewięciu naturalnym składnikom, NervoCalm Forte zapewnia dwukierunkowe działanie: uspokaja oraz pozwala lepiej radzić sobie w stresujących sytuacjach. Z kolei  NervoCalm Serce z resveratrolem zapewnia dwukierunkowe wspomaganie układu nerwowego: uspokaja i pozwala normalnie funkcjonować w sytuacjach stresu, a dodatkowo wspomaga serce i układ sercowo-naczyniowy. Natomiast NervoCalm Sen z melatoniną został stworzony z myślą o osobach, mających trudności z zasypianiem i spokojnym snem, żyjących w napięciu nerwowym i dążących do uzyskania stanu wyciszenia w godzinach wieczornych i nocnych. Składniki suplementów diety z serii NervoCalm odpowiadają dokładnie na potrzeby zestresowanego organizmu.

 

Jako nowoczesna firma, LEK-AM koncentruje się nie tylko na produkcji i dostarczaniu nowoczesnych produktów leczniczych, ale również na kształtowaniu pozytywnych relacji z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami. Aktywność w tym zakresie, wraz z zaangażowaniem w ochronę środowiska i inwestycje w innowacyjne produkty i technologie, są fundamentem efektywności spółki. Tym samym przedsiębiorstwo  przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, w tym zdrowia społeczeństwa, a co za tym idzie – jego dobrobytu.

 

Za swoją działalność i oferowane preparaty Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM było wielokrotnie nagradzane. Tytułem Dobra Firma 2015 w Programie Liderzy Społecznej Odpowiedzialności firma LEK-AM została uhonorowana za działalność społeczną. Natomiast w segmencie produktowym, suplementy diety z linii NervoCalm po raz trzeci zostały wyróżnione Złotym Godłem za najwyższą jakość produktu w Programie Najwyższa Jakość Quality International.


Joanna Chrustek, Joanna Jakoweńko